Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

22-07-2020
Punktualnie o godzinie 17.00 w całym Dzierżoniowie usłyszymy syreny, przypominające o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17.00, w całym Dzierżoniowie usłyszymy syreny przypominające o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.  

Mieszkańców, którzy chcą uczestniczyć w miejskich obchodach upamiętniających bohaterów II wojny światowej, zapraszamy pod Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny. Początek punktualnie o „Godzinie W”.

Na Skwerze Solidarności o godzinie 17.00 również zabrzmi „syren milczenia”, po krótkim wystąpieniu okolicznościowym mieszkańcy złożą pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny pamiątkowe wiązanki kwiatów.
 
Od 1 sierpnia do końca września w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa będzie można oglądać wystawę plenerową „First to fight. Polacy na frontach II Wojny Światowej”.

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na dzierżoniowskim rynku będzie też można posłuchać i pośpiewać pieśni patriotycznych w muzycznej aranżacji zasłużonego dla miasta Dzierżoniowa Tadeusza Nestorowicza z przyjaciółmi. Początek o godz. 17.30 na dzierżoniowskim rynku, a w razie niepogody w Sali Koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. To wydarzenie organizuje stowarzyszenie Nowoczesny Dzierżoniów Dariusza Kucharskiego. 

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajHeavy rain14°C

JutroClear sky18°C