Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

4 czerwca - obchody rocznicy w Dzierżoniowie

04-06-2019
Plakat wyborczy Solidarności

To był wyjątkowy czas i punkt zwrotny, prowadzący nas do demokracji. Wybory parlamentarne w Polsce w 1989 roku przeprowadzono 4 i 18 czerwca 1989 roku. Był to wynik rozmów Okrągłego Stołu i pierwsze częściowo wolne wybory w historii Polski po II Wojnie Światowej.Dziś w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbyło się spotkanie upamiętniające tamte wydarzenia. Młodzi mieszkańcy mogli spotkać się i porozmawiać z osobami, które po stronie Solidarności pracowały przy tych wyborach, organizowały pracę komitetów i ubiegały się (skutecznie) o mandat posła.

Elementem spotkania z Mateuszem Cegiełką - członkiem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Dzierżoniowskiej, Andrzejem Bartoszyńskim - przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Dzierżoniowskiej i Marianem Kowalem - posłem na Sejm Kontraktowy, było zasadzenie symbolicznego dębu. Rośnie on w parku sąsiadującym z muzeum.

Lekcję muzealną dla uczniów poprowadził dyrektor muzeum Henryk Smolny.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair9°C

JutroCloudy13°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne