Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

200 drzew i 200 miejsc parkingowych na os. Kolorowym

28-06-2019
Pierwszy etap zmian na najstarszym dzierżoniowskim osiedlu zmierza do końca. Trwają jeszcze prace porządkowe, za chwilę rozpocznie się procedura odbioru inwestycji.

Do tego bezpośredni wyjazd z osiedla w ulicę Piastowską, który usprawni i rozładuje ruch wewnątrz osiedla Kolorowego.

Pierwszy etap zmian na najstarszym dzierżoniowskim osiedlu zmierza do końca. Trwają jeszcze prace porządkowe, za chwilę rozpocznie się procedura odbioru inwestycji. Po wydaniu decyzji przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego parkingu, położonego od strony ul. Piastowskiej.

- Myślę, że te prace mocno i na korzyść zmieniają osiedle. Przed nami kolejne etapy, polegające na remoncie dróg i chodników wewnątrz Kolorowego. Tu również będziemy się starać poprawić komfort i bezpieczeństwo komunikacji, pamiętając o estetyce i zieleni – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Przy realizacji pierwszego etapu powstało 200 nowych miejsc parkingowych, oświetlenie, chodniki i mała architektura. Zasadzono także 200 około dwumetrowych drzew. Koszt realziacji pierwszego etapu prac na os. Kolorowym to 3 mln 700 tys.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
18
19
21
26
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy16°C

JutroPartly cloudy18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne