Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU
W wyniku przeprowadzonego konkursu ofert, od 1 lipca br. miasto powierzyło prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej dla naszego stowarzyszenia.
W wyniku przeprowadzonego konkursu ofert, od 1 lipca br. miasto powierzyło prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej dla naszego stowarzyszenia.
W trwającym zgrupowaniu Reprezentacji Polski Zapaśniczek biorą udział zawodniczki Juniora. W Białogardzie trenuje Wiktoria Szeliga MULKS JUNIOR Dzierżoniów i Weronika Smaczyńska UKS IRON BULLS Bielawa.  - Podczas zgrupowania zawodniczki pracują głównie nad techniką. Cieszę się, że dziewczęta trenują z najlepszymi zawodniczkami z Polski. Po powrocie z Białogardu zawodniczki przebywać będą na zgrupowaniach w Spalonej, Karlinie oraz Borowicach – mówi Norbert Warchoł, trener zawodniczek.
W trwającym zgrupowaniu Reprezentacji Polski Zapaśniczek biorą udział zawodniczki Juniora. W Białogardzie trenuje Wiktoria Szeliga MULKS JUNIOR Dzierżoniów i Weronika Smaczyńska UKS IRON BULLS Bielawa.
W ubiegłym roku cieszyły się wśród mieszkańców dużą popularnością. W tym roku, mimo pandemii, nie rezygnujemy z nich. Letnie piątki nie mogą przecież być nudne. Zadbają o to miejskie instytucje sportu i kultury.
Od soboty będzie można korzystać z basenu przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie. Opóźnienie, za które przepraszamy, spowodowane było awarią instalacji technologicznej wody.
Można już korzystać z basenu przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie. Opóźnienie, za które przepraszamy, spowodowane było awarią instalacji technologicznej wody.
Po powrocie z wędrówki ze Świnoujścia na Hel dzierżoniowianie odwiedzili burmistrza Dariusza Kucharskiego. Zaprosili go do udziału w przyszłorocznej wędrówce
- Im starsi jesteśmy, tym więcej chodzimy – mówią dzierżoniowianie, którzy w tym roku po raz kolejny pokonali pieszo polskie wybrzeże. Mają za sobą 330 km wędrówki. - Jak się wraca z jednej przechadzki, bo tak o tych naszych wyprawach mówimy, już się myśli o kolejnej, choć nogi mają inne...
Pod obeliskiem na Cmentarzu Komunalnym obchodzona będzie w Dzierżoniowie 77. rocznica Rzezi Wołyńskiej, czyli Krwawej Niedzieli. Na uroczystości zaprasza Stowarzyszenie Kresowian Ziemi Dzierżoniowskiej 11 lipca o godz. 15.00.
W tym roku wiele osób rezygnuje z wakacyjnych wyjazdów ze względów epidemiologicznych. Ale nawet, gdy wiele wydarzeń w mieście zostało odwołanych ze względu na Covid-19, nie jesteśmy skazani na nudę. Co robić w lipcu i sierpniu? Lato w mieście też może być ciekawe, nawet przy zachowaniu...
7 lipca zamknięty zostanie odcinek dla ruchu kołowego od restauracji „Rodos” do budynku nr 11a na os. Tęczowym. Czasowa organizacja ruchu związana jest z przebudową drogi.
Taki tytuł nosi nowy projekt dokumentacyjny, w którym wezmą udział mieszkańcy naszego miasta. W tym roku mija 40 lat od powstania Solidarności, więc do Cyfrowego Archiwum Dzierżoniowa trafią relacje świadków historii ostatnich lat istnienia PRL-u oraz pozyskane archiwalia.
Wiktoria Szeliga z MULKS Junior Dzierżoniów od 1 do 11 lipca będzie szlifować formę na zgrupowaniu zapaśniczym reprezentacji Polski juniorek młodszych w zapasach.
W wakacyjne wtorki zabieramy mieszkańców Dzierżoniowa na spacery po mieście. Ale nie zwykłe spacery, ale spacery z tematem przewodnim. I tak wybierzemy się m.in. szlakiem legend dzierżoniowskich, śladami znanych mieszkańców miasta, podreptamy na spacer sentymentalny i sprawdzimy, co kiedyś tu i ówdzie było. Na wszystkie spacery obowiązują wcześniejsze zapisy.
W wakacyjne wtorki zabieramy mieszkańców Dzierżoniowa na spacery po mieście. Nie na zwykłe spacery, ale takie z tematem przewodnim. I tak wybierzemy się m.in. szlakiem legend dzierżoniowskich, śladami znanych mieszkańców miasta, podreptamy na spacer sentymentalny i sprawdzimy, co kiedyś...
Rok szkolny 2019/2020 zakończyło dziś 2288 uczniów podstawówek, w tym 2094 uczniów szkół prowadzonych przez miasto. Choć w szkołach nie zorganizowano uroczystych apeli, najlepsi ósmoklasiści z dzierżoniowskich szkół odebrali 25 czerwca w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta „Smoki Edukacji”....
W kwietniu 2020 r. skończyła się kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej Dzierżoniowa II kadencji. Z uwagi na pandemię uroczysta sesja podsumowująca odbyła się 25 czerwca.
Masz problem natury prawnej, ale nie masz pieniędzy? Wydaje ci się, że sytuacja jest beznadziejna? Wspomogą cię adwokaci, radcowie prawni, doradcy obywatelscy i mediatorzy z punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji.
Taką nazwę otrzymała aleja w Parku im. Sybiraków. Złożony w Urzędzie Miasta w 2019 roku wniosek Zarządu Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa uzyskał akceptację i wsparcie burmistrza. Z oświadczeniem radnych w tej sprawie można się było zapoznać na sesji 22 czerwca.
Nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start", czyli na wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka, ruszy 1 lipca drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski tradycyjne, “papierowe”. Świadczenie nie przysługuje na dziecko z...
Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych (zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego, specjalny zasiłek opiekuńczy) na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 można składać już od 1 lipca droga elektroniczną, a od 1 sierpnia – tradycyjną, “papierową”.
Wybory prezydenckie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę, 28 czerwca 2020 r. w godz. 7.00-21.00. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to, na kogo chcemy głosować!Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00...
Opiekujesz się kimś bliskim cierpiącym na chorobę Alzheimera lub inne zespoły otępienne? Czujesz się samotny, zmęczony, bezradny? Zastanawiasz się, jak dobrze opiekować się chorym, jak poradzić sobie z jego trudnymi zachowaniami? Potrzebujesz wsparcia? Przyjdź na spotkanie grupy wsparcia...
Koronawirus pokrzyżował wielu z nas wakacyjne plany. Ale to nie powód, by się nudzić przez całe wakacje. Przecież to właśnie dzierżoniowskie lato może być najwspanialsze na świecie. Utrwal wakacyjne chwile na pomysłowej fotografii i wygraj nagrody. Niech te letnie dni będą kreatywne i...

Zmiany lokali wyborczych i najważniejsze informacje

Czytaj więcej o Zmiany lokali wyborczych i najważniejsze informacje Jeśli nic się nie zmieni to wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, drugą turę zaplanowano na 12 lipca. Głosowanie odbędzie się metodą mieszaną - w lokalach wyborczych oraz korespondencyjnie. więcej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy12°C

JutroFair26°C