„Mączne eksperymenty” w Młynie Hilberta

Grupa nastolatków przy dużym stole podczas eksperymentów z mąką
Wydarzenie
Data
Miejsce
Młyn Hilberta, ul. Batalionów Chłopskich 11
Bilet
35 zł.

Coś, co wygląda jak ciasto, może zachowywać się jak... ciecz i ciało stałe jednocześnie! I taki eksperyment można wykonać z mąki w dzierżoniowskim młynie. W sobotę 23 sierpnia nauka będzie brudzić ręce (na biało) i wywoływać okrzyki zdziwienia. Będzie można mieszać, ugniatać, lepić (na kolorowo).

No właśnie - kolorowa ciastolina - przepis na nią dostaniesz gratis! – zapewnia Karolina Osińska-Marcińczyk z Młyna Hilberta.

„Mączne eksperymenty” to kolejna pozycja w ramach „Hilbertowskich wakacji” w największym dzierżoniowskim zabytku. Tydzień później – w niedzielę, 31 sierpnia - odbędą się tu warsztaty pod hasłem „Cisza w Młynie” – z jogą na krzesłach i ziarnistymi mandalami. A w sobotę 30 sierpnia zaplanowano koncert „Elvis w Młynie”. Szczegóły i przedsprzedaż biletów.

Godziny zwiedzania (eksperymenty będą przeprowadzane po zwiedzaniu): 10.30, 12.00, 13.30, 15.00 i 16.30
Bilety w cenie 35 zł do kupienia w Młynie Hilberta.