zRęcznie Zrobione – jarmark zdrowej żywności i rękodzieła

Różne gatunki ważyw i owoców na jednym stole

Sery owcze i krowie, przetwory  mięsne, świeże warzywa i owoce, miody, pierniki, przetwory owocowe i warzywne - soki, sałatki, kiszone ogórki czy korniszony – wszystko „zRęcznie Zrobione” - będzie można kupić co miesiąc na jarmarku zdrowej żywności i rękodzieła w Dzierżoniowie.

W maju rozszerzamy akcję „Kupuj lokalnie w Dzierżoniowie” o jarmark lokalnych produktów. W każdą drugą niedzielę miesiąca, począwszy od 9 maja, wszystko co „zRęcznie Zrobione” zagościć może na placu targowym w Dzierżoniowie. Na start wystawcy są zwolnieni z opłaty targowej, później placowe wynosić będzie 50 zł.

W pierwszym jarmarku udział potwierdziło już kilkunastu wystawców, m.in. gospodarstwo agroturystyczne „Szczypiorki”, „Dyniowy zakątek”, Serowarnia Lutomierz, „Jagodowe pole”, „Domowa spiżarnia”, Gospodarstwo Banaś, Sernica Dolnośląska, „Owcze Delicje”, czy Gospodarstwo Malinowskich.

Jarmark jest okazją do zakupu zdrowej żywności bezpośrednio od rolników ekologicznych. Wśród wielu produktów można znaleźć m. in.: warzywa, owoce, przetwory mleczne i mięsne oraz produkty z przetwórni ekologicznych: przetwory owocowo – warzywne: soki, sałatki, kiszone ogórki czy korniszony, miód i pierniki. Kupujących zapraszamy już 9 maja w godz. 11.00-14.00.

Chętni wystawcy mogą zgłaszać się do DZBM-u mailowo na adres: biuro at dzbm [dot] info [dot] pl lub telefonicznie pod numerami 74 646 46 00.