Ogrom mistrzowskich medali MKS 9 Dzierżoniów | Urząd Miasta Dzierżoniów

Ogrom mistrzowskich medali MKS 9 Dzierżoniów

Fot: MKS 9 Dzierżoniów

Dziesięcioro zawodników reprezentowało dzierżoniowski klub MKS 9 w rozegranych w miniony weekend Mistrzostwach Dolnego Śląska w Pływaniu Masters i w Pucharze Polski. Tradycyjnie wrócili z nich z gradem medali.

Kategoria wiekowa 35-39 lat

Alicja Kaucka zdobyła cztery medale: złoty na dystansie 200 m stylem dowolnym (3:53,12) i trzy srebrne na dystansach 50 m (32,84) i 100 m (1:15,85) stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym (42,53). Alicja zajęła drugie miejsce za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA. Michał Musiał zdobył trzy medale: dwa srebrne na dystansach 100 m (1:16,67) i 200 m (2:53,89) stylem dowolnym oraz brązowy na dystansie 50 m stylem dowolnym (33,24). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA Michał zajął czwarte miejsce.

Kategoria wiekowa 40-44 lat

Zuzanna Pisarska zdobyła cztery złote medale na dystansach 50 m (31,33) i 200 m (2:31,50) stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym (28,86) oraz 50 m stylem dowolnym (27,69). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA Zuzanna zajęła pierwsze miejsce jak również została najlepszą zawodniczką zawodów.

Kategoria wiekowa 45-49 lat

Agata Nowak zdobyła trzy medale: złoty na dystansie 50 m stylem klasycznym (45,13) i dwa srebrne na dystansach 100 m stylem klasycznym (1:37,21) i 100 m stylem dowolnym  (1:16,39) a na dystansie 50 m stylem dowolnym (34,20) rywalizację zakończyła na czwartym miejscu Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA Agata zajęła czwarte miejsce.

Kategoria wiekowa 50-54 lat

Robert Szczepanik zdobył trzy medale: dwa złote na dystansach 100 m (1:10,70) i 200 m (2:42,30) stylem dowolnym oraz srebrny na dystansie 50 m stylem dowolnym (32,11).  Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA Robert zajął drugie miejsce.

Kategoria wiekowa 60-64 lat

Dariusz Piec zdobył cztery medale: złoty na dystansie 200 m stylem dowolnym (3:10,50), trzy srebrne na dystansach 100 m (1:42,04) i 200 m (3:46,01) stylem grzbietowym oraz 100 m stylem dowolnym (1:24,99). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA Dariusz zajął czwarte miejsce.

Kategoria wiekowa 70-74 lat

Jerzy Szymanowicz zdobył srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym (1:07,97) a na dystansach 50 m stylem dowolnym (58,67) i 50 m stylem grzbietowym (1:30,04) rywalizację zakończył na 4. miejscu. Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA zajął szóste miejsce. Andrzej Lisowski zdobył srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 2:19,09.

Sztafety

Sztafeta mieszana na dystansie 4x50 m stylem dowolnym w składzie Michał Musiał, Barbara Jankowska, Robert Szczepanik i Zuzanna Pisarska zajęła drugie, miejsce a sztafeta w składzie Agata Nowak, Dariusz Piec, Alicja Kaucka i Jerzy Kuczma rywalizację zakończyła na miejscu piątym. Dwie sztafety mieszane na dystansie 4x50 m stylem zmiennym w składzie Alicja Kaucka, Jerzy Kuczma, Zuzanna Pisarska, Michał Musiał oraz Dariusz Piec, Barbara Jankowska, Agata Nowak i Robert Szczepanik zajęły dwa trzecie miejsca.