To było wielkie święto zapasów kobiet w Dzierżoniowie | Urząd Miasta Dzierżoniów

To było wielkie święto zapasów kobiet w Dzierżoniowie

Fot: Mariusz Tyrcha

W dniach 6-7 września w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Młodziczek U14 oraz Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach.

W zmaganiach indywidualnych LZS uczestniczyło 107 zawodniczek z 11 województw, 28 klubów. Do zmagań drużynowych przystąpiły zawodniczki z pięciu województw śląskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i dolnośląskiego.

Mistrzostwa otworzył marszałek dolnośląski Paweł Gancarz. Na ziemi dzierżoniowskiej przybyłych trenerów, widzów przywitał burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski. Swoją obecnością zawody zaszczycili starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, wójt gminy Dzierżoniów Marcin Pięt, wiceprezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Andrzej Cywiński oraz prezes dzierżoniowskiego klubu MULKS Junior Dzierżoniów Alicja Dydo-Warchoł.

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Juniora Dzierżoniów, które indywidualnie wywalczyły dwa złote (Emilia Wyka, Weronika Radzińska), dwa srebrne (Julia Borczyk, Lena Błażkiewicz) oraz cztery brązowe medale (Milena Błażkiewicz, Karolina Borczyk, Wiktoria Wojdyło oraz Emilia Gryglewicz). Tak dobre wyniki pozwoliły zwyciężyć w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski LZS. Drugie i trzecie miejsce w tej rywalizacji zajęły Industia Znicz Chęciny i Sobieski Poznań.

W Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodziczek w Zapasach U14 bezkonkurencyjne okazały się dolnośląskie zawodniczki, które wygrały cztery mecze. Drugie miejsce wywalczyły zapaśniczki z wielkopolskiego, a trzecie z lubelskiego.

Zawody współfinansowane były z Krajowego Zrzeszenia LZS, Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie i Urzędu Miasta Dzierżoniów.